ANA SAYFA İSLAMİ SOHBET MOBİL SOHBET
 
ANKARA SOHBET ODALARI GİRİŞ
Rumuzunuz
Şifreniz
Selamun Aleyküm Müslüman Kardeşler! Türkiye'nin En Çok Ziyaret Edilen Ankara Sohbet Odalarına Hoşgeldiniz!
Ankara Sohbet Sitesi ümmeti bir araya getirip, Dini Sohbet kanalları üzerinde bay ve bayan Müslüman Sohbet kullanıcılarına Dini Chat Sohbetleri verilmektedir. Bedava Müslüman Sohbet Odaları seviyeli ortamı ile 7 gün 24 saat yanınızda!

Ankara'da Görülmesi Gereken Yerlerde Sohbet Edin

Ankara ilinde gerçekten görülmesi gereken birden fazla yer ve tarihi eder vardır. Heleki sevdiklerinizi yanınıza alarak görülmesi gereken bir yerde hem yeni yerler keşfedersiniz, hemde selfie çekerek SOHBET edersiniz. Muhabbet ettiğiniz konuları Ankara Chat Odaları üzerinde barınan ve bu ailenin bir parçası olan Ankaralı sohbet kullanıcılarına anlatabilirsiniz. Ankara’nın anıtları da görülmeye değer yerler arasındadır. Bunlardan birisi Mimar Sinan Anıtı’dır. Bu anıt, Dil ve Tarih - Coğrafya Fakültesi’nin önünde yer almaktadır. 1956 yılında Türkiye Emlâk Kredi Bankası’nca heykeltıraş Hüseyin Anka’ya yaptırılmıştır. Güvenlik Anıtı da bir başka yerdir. Türk Milleti’nin polis ve jandarmaya hediyesi olan anıta Emniyet Anıtı adı d verilmektedir. Kızılay’daki Güven Park’ın içerisinde yer alan anıt, 1935 yılında Ankara taşından yapılmıştır. Mithat Paşa Anıtı da Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü binasının yanında bulunmaktadır. Banka tarafından 1966 yılında İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi öğretim üyelerinden olan Heykeltıraş Prof. Hüseyin Anka’ya yaptırılmıştır. Ulus Cumhuriyet Anıtı da Ulus Meydanı’ndadır. Anıt, 1927 yılında Kurtuluş Savaşı kahramanları için dikilmiştir. Zafer anıtı, Yenişehir’deki Atatürk Bulvarı üzerinde yer alan orduevinin önünde bulunmaktadır. Zübeyde Hanım Büstü, Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım için Türk Kadınlar Birliği Merkezi tarafından 31 Mart 1964 tarihinde dikilmiştir. Ankara Sohbet Odaları, Türkiye'nin en gelişmiş ve en ön planda olan metropol kenti için özel olarak Ankara Müslüman Sohbet Odaları web sayfasını hazırlamıştır. Ankara'dan katılan bay ve bayan İSLAMİ SOHBET etmek isteyen kullanıcılar yukarıda ki sohbete giriş paneline kendilerine en uygun rumuzu alarak sohbete giriş için tıklayınız butonuna basarak bir kaç saniye içerisinde Ankara Chat Odalarına bağlantı kurarlar.

Ankaradan İslami usüllere göre sohbet etmek isteyen kullanıcılarımızın yer aldığı Ankara Müslüman Sohbet sitesinde sizlerde Ankara içerisinden bay ve bayanlarla sohbet etmek için sohbet sitesimize bağlanabilir, ardından Ankara üzerinden sohbet etmek isteyen insanlarla ücretsiz bir şekilde bir araya gelebilirsiniz. Ankara Müslüman Sohbet kanallarında bir araya geldikten sonra, ankara üzerinden Müslüman Sohbet usülünce sohbet etmek isteyen bay ve bayanlarla hemen konuşmaya başlayarak, arkadaşlıklarınızın temelini atabilirsiniz.

Ankara'da ikamet eden bayanlar ve Ankara'nın yakışıklı erkekleri her zaman sohbet etmek ve arkadaş edinmek için Ankara Chat Odaları sitesini seçmektedir. Ankara Sohbet Siteleri arasında en büyük muhabbet odaları markası olan Ankaralılar sitesi, klavye'den kalıcı dostluklar bırakmada üstüne tanınmaz. Ankara’nın mesire yerleri de nefes almak için ideal yerler arasında bulunmaktadır. Ankara’da Atatürk Orman Çiftliği, Altınpark, Ankara Mağaraları, Atakule, Gölbaşı, Çubuk Barajı ve Soğuksu Milli Parkı gibi yerler bulunmaktadır. Kaplıcalar da Ankara’nın önemli yerlerinin arasında yer almaktadır. Kentin önemli kaplıcaları arasında Kızılcahamam Sey Hamamı Kaplıcası, Ayaş İçmesi ve Kaplıcası, Ayaş Karakaya Kaplıcası, Beypazarı-Dutlu-Tahtalı Kaplıca ve İçmeleri, Kapullu Kaplıcası, Çubuk Melikşah Kaplıcası ve Haymana Kaplıcası bulunmaktadır. Ayrıca Ulus yakınlarında bulunan Çıkrıkçılar Yokuşu ile bu yokuşta bulunan dükkanlar da ziyaret edilen yerler arasındadır. Ulus Kale, Samanpazarı ve Çıkrıkçılar Yokuşu’nun etrafında dokuma, bakırcılık, çömlekçilik, hasırcılık ve dericilik gibi geleneksel el sanatları ürünlerinin yanı sıra takılar, süsler, hediyelik ürünler ve antika eşyanın satıldığı yerler vardır. Bakırcılar Çarşısı’nda eski ve yeni eşyalarla bakırın ve mücevheratın yanı sıra süs eşyalarının da bulunması mümkündür. Kale kapısına doğru yüründüğünde de baharat, kurutulmuş meyve, kuruyemiş ve diğer birçok ürünün satıldığı yerlere gelinmektedir. Ankara sohbet odaları üzerinden tanışılan kişilerle bu yerler gezilebilmektedir.

Ankara Chat Sitesi Doğal Güzellikleri Ünlüdür

Ankara’nın doğal güzellikleri de adından sıklıkla sohbet edilerek söz ettirmektedir. Örneğin Ankara’ya 18 kilometre uzaklıkta bulunan Elmadağ Kayak Merkezi, kayak yapmayı sevenlerin adresidir. Ulaşım üniversite araçları ve özel araçlarla yapılmaktadır. Bir başka alan da Soğuksu Milli Parkı’dır ve bu park 1959 yılında kurulmuştur. En büyük avantajı da kent merkezine olan yakınlığıdır. Bin 50 hektarlık alanı kaplayan mark, Ankara’ya 80 kilometre mesafededir. Ankara'nın bağlarıda büklüm büklüm yolları, ne zaman sarhoş oldun da kaldıramıyorsun kolları şarkısını söyleyerek sohbet odalarına ilk adım attığım gün birbirinden güzel chat kullanıcıları ile muhabbet etmekten oldukça keyif aldım. Bu siteye ilk girişimdi ve sunucu içinde pek bir bilgim yoktu, nick kaydetmeyi bile bilmiyordum. Sağolsun Ankara Chat Odası yetkili arkadaşları benimle çok ilgilendiler. Öncelikle basit ve bilinmesi gereken kanal ve rumuz komutlarını öğrettiler. Sonra çok kısa süre sonra Ankara Sohbet platformu bütün komutlarına hakim, son derece profesyonel bir sohbet kullanıcısı oldum. Kızılcahamam Kaplıcası’ndan sağlık amacı ile yararlanılmaktadır. Su sıcaklıkları kaplıcanın kaynağında 19.5 derecedir. karaciğer, safra kesesi, mide, bağırsak, metabolizma hastalıkları için kaplıca suyunun içilmesi tavsiye edilmektedir. Romatizma ve dolaşım bozukluğu olanlara da banyo kürü tavsiye edilmektedir. Ayaş İçmesi ve Kaplıcası’nda sıcaklık 51 derecedir. Bu kaplıcanın ust solunum yolu ve akciğer hastalıklarına iyi geldiği söylenmektedir. Ayaş Karakaya Kaplıca suyunun ısısı 31 derecedir. İçeriğinde sodyum, kalsiyum ve karbondioksit vardır. Haymana Kaplıcası, Haymana ilçesindedir ve Ankara’ya 73 kilometre mesafede yer almaktadır. Bu kaplıcadaki suyun sıcaklığı 44.5 derecedir. Su, kalsiyum, sodyum, magnezyum ve karbondioksitten oluşmuştur. Özellikle mide, karaciğer, pankreas, damar sertliği ve akciğer rahatsızlıklarına iyi geldiği belirtilmektedir.

Ankara şehrinin tarihi çok büyük ve Türkiye'nin başkenti olması sebebiyle hakkında edilecek SOHBET konusu bi hayli fazladır. Ankara'dan muhabbet konusu açıldımı arkadaşınıza Ankara hakkında bahsedeceğiniz bir sürü sohbet durumu olacaktır. Ankara Sohbet Odaları içerisinde chat yaparken radyo dinleyebilir ve oyun kanallarında ki eğlencelere bir tıkla katılabilirsiniz. Ankara’da Bizans döneminden kalma mağaralar da vardır. Bu mağaralar Kirmir Çayı çevresinde İnönü mevkiinde yer almaktadır. Tuluntaş Mağarası, Gölbaşı ilçesindedir. Ankara’ya mesafesi 15 kilometredir. Mağaranın uzunluğu 5 kilometre, genişliği 1-1.5 kilometre, yüksekliği ise 30 ila 40 metredir. Mağara büyük bir kireç taşı bloğunun içindedir ve kireç bloğunun erimesi sonucunda meydana gelmiştir. İçinde sarkıt, dikit ve sütunlar bulunmaktadır. Ankara’da hayvancılık için kullanılan küçük yerleşimler vardır. Beypazarı, Güdül, Çamlıdere, Kızılcahamam ve Nallıhan ilçelerindeki yaylalarda turizm yapılabilmektedir. Buralarda doğa yürüyüşleri, kamping, günübirlik katil ve özellikle su kaynaklarının olduğu yerlerde olta balıkçılığı gibi çeşitli etkinlikler yapılabilmektedir. Ankara Sohbet Odaları aracılığı ile tanışılan kişi ile buralarda her türlü etkinliğin yapılması söz konusudur.


İslamSohbet.Net - Ümmetin buluştuğu dergah Müslüman Sohbet Odaları tüm müslüman kardeşlerimizi aynı çatı altında bir araya getirerek İslami Chat yapmasını sağlamaktadır. Sitemiz üzerinde bir çok dini bilgilere ulaşacağınız İslami Chat Odalarına hoş geldiniz. Bay ve Bayan bütün Dini Sohbet kullanıcıları seviyeli sohbet sitemizi seçmektedir.
Müslüman Sohbet | İslami Chat | Dini Sohbet | Dini Chat | Ankara Sohbet